Bemutatkozás

A törökbálinti kenusiskola célja, hogy a régióban (Budaörs, Törökbálint, Biatorbágy, Budakeszi, Érd) megteremtse a vizisport lehetőségét, azon belül is részt vállaljon a kajak-kenu utánpótlás nevelésben. A kezdeményezés 2014 tavaszán került be a hírekbe, és kapott sajtóvisszhangot az országos és a helyi médiában egyaránt.

A helyszín a Törökbálinti-tó csücske, mely Budaörs és Törökbálint határában van, az Élménypart területén. A gyönyörű parkosított környezetben, nádas szegélyezte tavon 2014 szeptemberében kezdődtek meg az edzések, napról napra több lelkes gyermek jár az edzésekre.

A Kenusiskola az utánpótlás nevelés mellett nagy hangsúlyt fektet a szabadidős sportolásra és a rekreációs programok szervezésére is. A vizisportok köré olyan közösséget szervezünk, ahol fiatalok és idősebbek is, akár családostul képesek kikapcsolódni egészséges testmozgás közben. Sárkányhajós edzések és versenyek szervezése mellett csapatépítő tréningeket kínálunk a régió vállalkozásai számára.